LAATSTE NIEUWS
21-10-2023
Mini-Bondsdag 2023 in Gorkum
Lees meer
21-10-2023
Mannendag in Amsterdam
Lees meer
16-09-2023
Startzaterdag 2023 in Papendrecht
Lees meer
04-08-2023
Jubileumuitstapje
25 juni 2023

Lees meer
21-05-2023
Bijeenkomst mei 2023
Lees meer
15-04-2023
Bijeenkomst april 2023
Lees meer
20-03-2023
Bijeenkomst maart 2023
Lees meer
07-03-2023
In memoriam
Aart Groeneveld

Lees meer
18-02-2023
ALV en spelavond
febr. 2023

Lees meer
17-01-2023
Kleine nieuwjaarsreceptie '23
Lees meer
05-01-2023
Kerstviering 2022
Lees meer
26-11-2022
75-jarige NCBD
afd. Gorkum “Helpt Elkander”, een reden voor een feest

Lees meer
20-10-2022
Afdelingsnieuws oktober 2022
Lees meer
14-09-2022
Startzaterdag Gorinchem/Dordrecht
Lees meer
16-07-2022
Afdelingsnieuws Seizoenafsluiting
25 juni 2022

Lees meer
30-05-2022
Afdelingsnieuws Gorkum 7 mei 2022
Lees meer
02-05-2022
Afdelingsnieuws Gorkum 2 april 2022
Lees meer
28-03-2022
Afdelingsnieuws Gorkum 5 maart 2022
Lees meer
10-02-2022
Afdelingsnieuws Gorkum 18 dec. 2022
Lees meer

Geplaatst: 21 oktober 2023

Mannendag in Amsterdam

Op zaterdag 30 september ’s morgens om half 9 vertrokken wij (Bas, Cees, Damir en Martin) met de snelbus van Noordeloos naar Utrecht C.S. In Utrecht C.S. aangekomen ontmoetten wij Peter en Dennis. Ze kwamen per trein vanuit Zaltbommel.
In Utrecht gingen we met zijn zessen met de sneltrein naar Amsterdam. Wat een drukte in de trein. Stampvol! Jammer dat Bert en Tony niet mee kunnen i.v.m. de gezondheid.

In Amsterdam aangekomen zagen we veel toeristen, het is erg druk in de stad. We hadden zo’n trek in koffie met wat lekkers, dus we zochten een koffiehuis op. We genoten van de lekkere koffie met een grote koek.

Daarna hebben we gelopen door de stad richting de Dam. Bij Dam, hebben we rond het Damrak gelopen. We zagen ook mooie bekende gebouwen, de Nieuwe Kerk, de Bijenkorf en het Dow Jones Index gebouw.

Om 11 uur hadden we geboekt voor Madame Tussauds. In Madame Tussauds, vernoemd naar de Franse Marie Tussauds die de wassenbeelden van het eerste museum heeft gemaakt, vind je een uitgebreide collectie wassenbeelden van beroemde personen. Van wereldberoemde atleten en royals tot invloedrijke kunstenaars en tv-persoonlijkheden. Overal zie je bekende gezichten. Heel knap gemaakt!!!!


Harry en Meghan

                  
Leonardo Di Caprio                              Johan Cruijff

Daarna hebben we een groepsfoto laten maken met grappige achtergronden.
 

We hebben heel veel lol gehad in de Madame Tussauds.

Als je met een bekend persoon (wassenbeeld) naast hem staat op de foto lijkt het net echt of je met hem of haar op stap bent.



Daarna liepen we weer verder naar buiten richting de hoofdstraat van Amsterdam. Het werd steeds drukker. Het lijkt wel op een mierenhoop, zoveel mensen. Alle restaurants, cafés, terrassen zijn propvol. Toeristen zochten met moeite naar een plekje waar ze zitten om te eten of te drinken.
Eindelijk hebben we klein café gevonden bij de gracht. Daar hebben we wat gedronken en of wat gegeten.

Je bezoek aan Amsterdam is niet compleet zonder een rondvaart! Dus we namen de rondvaartboot van Lovers. Deze boottocht duurde ongeveer 1 uur.
We voeren door de gezellige grachtengordel van onze hoofdstad die door de UNESCO op de werelderfgoedlijst is geplaatst.

Onderweg zagen we o.a. de oude koopmanshuizen uit het Gouden Eeuw tijdperk, typische Hollandse gevels, prachtige kerken en de beroemde Magere Brug.

We hebben daarna ook op het IJ gevaren. Na de boottocht liepen we weer verder richting de H. Nicolaas kerk. De basiliek van de H. Nicolaas is rooms katholieke kerk in de binnenstad van Amsterdam, is gebouwd in de periode 1884-1887. In de kerk zie je prachtige schilderkunsten uit de bijbel. Heel mooi en indrukwekkend om te zien. Echt heel knap gemaakt.
De kerk is ook heel mooi gebouwd, veel glas in loodramen.

Daarna kregen we zo’n zin in echt bier. Dus wij mannen zochten een café op, en ja hoor we kwamen bij het café The Grasshopper. Een rustiek steakhouse met houten lambrisering, een sportbar en een café in een mooi gebouw met zicht op de stad. We hebben een extra grote bier besteld. We hadden zo’n dorst. Tot onze grote schrik kost 1 grote bier glas 9 Euro!!!! Dat komt door de mooie locatie.

Daarna wilden we een restaurant opzoeken in Amsterdam. Dat was moeilijk, alles is zo druk en de restaurants puilen uit, vol-vol-vol...Dus we besloten om met de trein naar Utrecht te gaan en in Utrechtse restaurant op te zoeken.
In Utrecht aangekomen was ook niet zo makkelijk om goede restaurant te vinden, dus we besloten om naar een soort eetcafé te gaan. We namen allemaal hetzelfde menu. Patat, bacon, kip, drinken. Het eten was heel goed. We hadden zo’n trek in eten na de lange dag.

Daarna vertrokken Peter en Dennis verder met de trein naar Zaltbommel, en wij Bas, Cees, Damir en Martin met de snelbus naar Noordeloos. Het was een topdag mannendag geweest!

Martin.



ARCHIEF NIEUWS 2012, 2013, 2014 en 2015: